V blogu se dočtete co je ve škole nového...

 

Krásné prázdniny!

Mnohem rychleji, než normálně, se přiblížil konec školního roku. Pandemie nás připravila o hodně společně stráveného času a výrazně omezila naše možnosti. I tak jsme se ale naučili spoustu nových věcí a některé - neplánované - i díky ní. A to platí nejenom pro žáky, ale i pro vyučující! Je poslední den školy a tak si popřejme krásné prázdniny, hodně nových zážitků a přátelství a v září se zase všichni sejdeme a pustíme se společně do práce…

June 30th 2021

Natáčíme v TV studiu

Pod vedením našeho milého učitele angličtiny (a zároveň nadšeného amatérského kinematografa) jsme se všichni pustili do filmového projektu. Naše prostory se na den změnily v televizní studio a děti si postupně vyzkoušely všechny možné role při natáčení. Vše samozřejmě “in English”. Blahopřejeme našim novopečeným televizním hvězdám a těšíme se na sestřihaný výsledek jejich snažení:-)

June 16th 2021

Zpátky ve škole!

Od úterý 13/4 se alespoň část našich dětí mohla vrátit do školy. Výuka je se všemi hygienickými předpisy hodně náročná, ale přesto jsme všichni moc rádi, že se můžeme zase vidět “naživo” a ne jenom přes obrazovky počítačů. Po dlouhém odloučení je toho tolik, co si povědět…

S ohledem na starší děti, které do školy zatím nemohou fungujeme prezenčně aktuálně od úterý do čtvrtka, pondělí a pátky pokračujeme v on-line výuce.

April 19th 2021

Zápis na školní rok 2021/22

V naší škole aktuálně probíhá zápis žáků pro příští školní rok. Zatím máme ještě několik volných míst. Děti nám odrůstají, a tak jsme se rozhodli v nadcházejícím roce otevřít naši skupinu kromě prvního stupně i žákům 6. a 7. tříd. Pokud uvažujete o tak trochu jiné škole, ozvěte se nám - rádi si s vámi popovídáme o tom, jak to u nás funguje a zda je to vhodná volba právě pro vaše dítě!

Těšíme se na vás!

Kontakt: info@domaci-skola-praha.cz, tel. 603 444 171

March 17th 2021

Distanční výuka

Stejně jako všechny ostatní základní školy v ČR jsme i my byli přinuceni přejít od začátku roku 2021 na vzdálenou výuku. Nejprve částečně (tedy mimo 1 a 2 třídy), nyní již kompletně… Díky zkušenostem z loňského roku, je to pro nás již svého druhu rutina, ale především pro nejmladší žáky je to pořád velmi náročná záležitost. Každopádně pokrýváme momentálně kompletní spektrum vyučovacích předmětů on-line. Vyučujeme 5 dní v týdnu, od 9 do 14 hodin. Osobní kontakt to rozhodně nenahradí, ale jsme si jistí, že v mezích momentálně možného toho o moc více zrealizovat nelze… Držme si palce, aby se situace brzy zlepšila a my jsme se mohli zase vrátit k normální aktivitě ve škole!

March 17th 2021

© 2018 Domácí škola Praha