V blogu se dočtete co je ve škole nového...

 

Pololetní hodnocení

Dnes jsem ve škole rozdali všem našim žákům pravidelné pololetní slovní hodnocení. Je to chvíle, ve které vrcholí šestiměsíční úsilí našich žáků i všech pedagogů naší školy. Díky úzké spolupráci a pravidelnému kontaktu s rodiči dnešní výsledky určitě nebudou pro nikoho překvapením. Kromě zasloužené pochvaly a vyjmenování dosažených úspěchů se tak spíše jedná o návrhy kam a na co se zaměřit v další práci a kde třeba i trošku přidat.

Děti u nás ve škole neznámkujeme - ani průběžně, ani v pololetí či na konci roku. A máme s tím dlouhodobě dobrou zkušenost!

Zajímá vás jak to děláme a jak to funguje? Přijďte se k nám podívat a rádi vám to ukážeme.

February 1st 2023

Borová Lada 2023

Po několikaleté pauze způsobené covidem jsem letos konečně zase vyrazili s dětmi na hory. Týdenní pobyt na Šumavě v Borové Ladě si užíváme se vším všudy. Dnes jsme se konečně dočkali i trochy toho sněhu a tak jsem mohli vyrazit na lyže, které nám zatím nepřízeň počasí letošní zimy nedopřála. Podmínky byly s ohledem na okolnosti výborné a do chalupy jsme se všichni vrátili nadšení.

image
image
image
image
January 18th 2023

Pozdrav z Borové Lady

Domácí škola Praha posílá pozdrav z lyžařského výcviku v Borové Ladě!

image
January 14th 2023

Z žáka učitelem

V Domácí škole Praha podporujeme intenzivní spolupráci všech dětí napříč školními ročníky. A dnes to došlo tak daleko, že se výuky mladších dětí ujaly ty starší. Na jeden den z žáka učitelem. A byla to inspirativní a zajímavá zkušenost pro všechny zúčastněné - i pro ty “opravdové” učitele…

image
image
January 5th 2023

Začátek nového školního roku

Dnes jsme zahájili nový školní rok. A je pro nás nový nejenom letopočtem, ale i spoustou novinek, se kterými do něho vstupujeme. Po dlouhém zvažování jsme se odhodlali rozšířit naši nabídku dětem a rodičům o vzdělávání dětí na druhém stupni základní školy. Zatím pro žáky 6. a 7. tříd. Za tím účelem jsme pronajali další prostory - v přízemí krásné činžovní vily asi 200 metrů od našich stávajících prostor v Brabcově ulici. Dům je obklopený velkou zahradou a přímo vybízí ke spoustě nových projektů. Navázali jsme také spolupráci s několika novými učiteli, kteří nám pomohou především s pokrytím všech předmětů druhého stupně. Přibylo samozřejmě i několik nových dětí - díky rozšíření prostorů ale stále máme volnou kapacitu pro další.

Těšíme se, že tento rok bude probíhat standardně, bez přerušování a přechodů do distanční práce. A doufáme, že se také budeme moci nerušeně vrátit k mnoha projektům mimoškolních akcí, které jsme vzhledem k okolnostem museli bohužel v loňském školním roce přerušit.

Takže s chutí do toho! Přejeme všem žákům, rodičům a učitelům úspěšný a ničím nerušený rok!

September 1st 2021

© 2018 Domácí škola Praha